Wizja

Nadrzędnym celem będzie nowoczesna i wielokulturowa, dobrze funkcjonująca szkoła odpowiadająca wymogom i standardom oświatowym oraz oczekiwaniom jego klientów, czyli rodziców, a także podopiecznych tj. uczniów.

Dzisiejsza placówka oświatowa powinna przygotować dzieci, uczniów do życia w świecie globalnym, tj. zróżnicowanym i otwartym, w którym istnieje mnogość kultur, religii, ideologii, systemów wartości. Należy przygotować młodych do zrozumienia ich problemów w skali świata i brania udziału w kreowaniu jego przyszłości. Współczesna szkoła ma być atrakcyjnym miejscem do współtworzenia wiedzy, poznawania siebie i swych zdolności, uczenia się, nawiązywania przyjaźni, spierania się o modele życia i związane z nim wartości, ośrodkiem samodzielnego poznawania i podejmowania zadań. Jednym z najważniejszych celów realizowanych przez Szkołę Mistrzostwa Sportowego Wisła Kraków jest wyszkolenie wszechstronnego, uniwersalnego pod względem techniczno-taktycznym, motorycznym i mentalnym zawodnika, który po dalszym szkoleniu byłby przygotowany do gry na najwyższym poziomie sportowym, posiadał rzetelną wiedzę praktyczną i teoretyczną, którą świadomie rozwija i stosuje w sytuacjach typowych i nietypowych. Nasz absolwent ponadto potrafi wykorzystywać, weryfikować i przetwarzać informację posługując się nowoczesnymi nośnikami przekazu, świadomie korzysta z dóbr kultury, dba o rozwój swojej osobowości i tożsamości, jest przygotowany do pełnienia różnych ról społecznych, rozwija zainteresowania talenty i pasje, umie współpracować w grupie, umie twórczo i krytycznie myśleć, jest przygotowany do kontynuacji nauki w liceum lub technikum.

Wszystkim uczniom pragniemy stworzyć odpowiednie warunki rozwoju, zapewniając:

• Wyposażenie uczniów w sprzęt sportowy (dres, torba, obuwie),
  • Dostęp do specjalistycznego sprzętu treningowego,
  • Bieżące monitorowanie postępów każdego ucznia przy wykorzystaniu profesjonalnego sprzętu,
  • Korzystanie z wysokiej jakości obiektów sportowych,
  • Obozy sportowe letnie i zimowe,
  • Odpowiedni dobór profesjonalnej i kompetentnej kadry szkoleniowej,
  • Realizację właściwego procesu szkoleniowego,
  • Możliwość rozwijania własnych zainteresowań i pasji pozasportowych.
  • Zapewniamy dostęp do bogato wyposażonej bazy dydaktycznej, pracowni multimedialnych, pracowni komputerowej, jak również doskonale zaopatrzonej, nowoczesnej biblioteki.
  • Dążymy do jak najlepszej efektywności kształcenia poprzez systematyczną współpracę z Rodzicami.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego Wisła Kraków mieści się przy ul. Szablowskiego 1 w budynku Zespołu Szkół Budowlanych w Krakowie.

W szkole mistrzostwa sportowego prowadzone będą zajęcia sportowe obejmujące szkolenia sportowe w piłce nożnej. Program szkolenia jest realizowany równolegle z programem nauczania uwzględniającym podstawę programową kształcenia ogólnego. Szkolenie sportowe realizowane jest we współpracy z polskimi związkami sportowymi. Minimalny wymiar zajęć sportowych wynosi 16 godzin tygodniowo. Pragniemy inspirować i rozwijać młodych adeptów piłki nożnej. Nie byłoby to możliwe bez wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, której zadaniem jest szkolenie oraz wdrażanie innowatorskich rozwiązań, będących kluczem do rozwoju zarówno w dziedzinie sportu jak i edukacji. Dzięki współpracy z różnymi podmiotami, wszystkim naszym uczniom oferujemy precyzyjnie dopracowaną ścieżkę rozwoju kariery zawodowej, w której tak samo ważna jak sport jest edukacja.