Nabór

Informacje ogólne

Uczniami Niepublicznej Szkoły Mistrzostwa Sportowego są członkowie Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków.

Jeżeli nie jesteś członkiem Akademii Piłkarskiej Wiła Kraków, a myślisz o nauce w naszej szkole będziesz musiał dopełnić niezbędnych formalności. Dla Twojej wygody w punktach wymieniliśmy dokumenty, które należy do nas dostarczyć by rozpocząć naukę. Wypełnij je i dostarcz do nas za pośrednictwem poczty elektronicznej, tradycyjnej lub przynieś je do sekretariatu Szkoły. Prócz nauki, oferujemy też unikalną możliwość rozwijania Twoich sportowych pasji w dziedzinie piłki nożnej – w tej kwestii zaopiekuje się Tobą Wisła Kraków!

Możesz równocześnie dołączyć do Akademii by uczyć się i trenować w najlepszej szkole sportowej w Krakowie

Zasady rekrutacji uczniów do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Krakowie

1. Uczniami Niepublicznej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego są członkowie Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków
  2. Uczniami Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego są absolwenci Niepublicznej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego oraz zawodnicy Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków.
  3. Rekrutacja do szkoły trwa przez cały rok szkolny.
  4. Jeżeli dziecko nie jesteś członkiem Akademii Piłkarskiej Wiła Kraków, a chciałoby uczyć się w naszej szkole musi wraz z rodzicami/prawnymi opiekunami dopełnić kilka niezbędnych formalności: złożyć podanie do dyrektora szkoły, wypełnić kwestionariusz osobowy, dostarczyć świadectwo ukończenia szkoły (ostatniej klasy).
  5. Kwestionariusz osobowy do Niepublicznej Szkoły Mistrzostwa Sportowego należy wypełnić czytelnie i osobiście złożyć w sekretariacie Szkoły (ul. Szablowskiego 1 w Krakowie) lub zeskanowane i podpisane zgłoszenie wysłać na adres [email protected] (po wysłaniu mailem zgłoszenie zostanie przez szkołę potwierdzone telefonicznie). Oryginał karty zgłoszenia w ciągu 14 dni należy dostarczyć do szkoły (pocztą lub osobiście).
  6. W przypadku dużej liczby zgłoszeń do szkoły (przekraczającej liczbę miejsc w danej klasie), należy pozytywnie przejść testy sprawnościowe dla kandydatów, które organizują i przeprowadzają trenerzy Akademii Wisły Kraków. W tym przypadku, Dyrektor Szkoły powołuje komisję rekrutacyjną.
  7. Ostatnim etapem jest rozmowa Ucznia i Rodziców/Prawnych opiekunów z Dyrektorem Szkoły.
  8. Rekrutacją do Niepublicznej Szkoły Mistrzostwa Sportowego zajmują się również skauci, którzy zgodnie z przyjęta procedurą skautingową opracowaną przez Akademie Piłkarska Wisły Kraków, rekrutują kandydatów do szkoły.

Wymagania wobec kandydatów do SMS

Od kandydatów rekrutujących się do SMS wymagamy:

• oświadczenia lekarza medycyny sportowej o braku przeciwwskazań zdrowotnych do uprawiania danej dyscypliny sportu;
  • bardzo dobrego stanu zdrowia – potwierdzonego zaświadczeniem lekarskim wydanym przez Przychodnię Sportowo-Lekarską lub lekarza specjalistę w dziedzinie medycyny sportowej, lub innego uprawnionego lekarza (bez zaświadczenia uczeń nie może brać udziału w treningach);
  • zaliczenia testów sprawnościowych;
  • pisemnej zgoda rodziców/opiekunów prawnych na naukę i treningi w SMS.

Do kryteriów branych pod uwagę przy przyjmowaniu do szkoły należą m.in.:

• akceptowanie przez rodziców i uczniów regulujących pracę szkoły dokumentów, tj. Statutu oraz Regulaminów Szkoły;
  • predyspozycje sportowe;
  • zdrowie kandydata.

Dokumenty, które należy złożyć w szkole SMS:

1. podanie o przyjęcie do szkoły;
  2. kwestionariusz osobowy, informacje o danych osobowych ucznia, oświadczenie RODO (do pobrania ze strony szkoły);
  3. zaświadczenie od lekarza;
  4. zaświadczenie od stomatologa o zdrowym uzębieniu;
  5. świadectwo ukończenia ostatniej klasy;
  6. 1 x fotografia (wym. ok. 30 x 42 mm – jak do legitymacji szkolnej).

Trener Krystian Żakowicz +48 537-109-664

Kwestionariusz osobowy

Dane osobowe

Oświadczenie RODO

Współpracujemy z:

Masz pytania? Napisz do nas!

Jeżeli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania na naszej stronie
– to czekamy na Twojego maila i/lub telefon!