Odkrywanie Tajemnic Średniowiecznego Krakowa: Wycieczka do Muzeum Rynku Podziemnego

W czwartek, 18 kwietnia, uczniowie klas 1a i 1b LO mieli niepowtarzalną okazję zgłębienia historii Krakowa, przechadzając się po jego ukrytych podziemiach. Wyruszyliśmy na wyprawę pełną fascynujących odkryć i niezwykłych przeżyć w podziemiach Rynku Krakowa – muzeum, które odsłania przed nami tajemnice dawnych czasów.

Uczniowie zostali przywitani przez przewodnika, który oprowadził nas po labiryntach historii skrytych pod Rynkiem. Z każdym krokiem odkrywaliśmy fascynujące fakty o życiu w Krakowie w czasach średniowiecza. Odkryte przez archeologów autentyczne artefakty sprzed setek lat oraz pozostałości ulic i zabudowań wzbudziły w naszych uczniach prawdziwe zainteresowanie i zachwyt.

To nie była zwykła lekcja historii. To było doświadczenie, które przeniosło nas w inne czasy, kiedy ulice Krakowa tętniły życiem, a handel i rzemiosło kwitły na Rynku. Widzieliśmy, dotknęliśmy i zrozumieliśmy to, co kryje się pod tą znakomitą płytą kamienia.

Wycieczka do Muzeum to nie tylko podróż w głąb historii, ale także doskonała okazja do poszerzenia wiedzy i zrozumienia dziedzictwa naszego miasta. Dziękujemy naszej wspaniałej przewodniczce za jej pasję i wiedzę, dzięki której nasza wizyta była niezapomnianym przeżyciem!

Czekamy na kolejne takie niezwykłe przygody, które pozwolą naszym uUczniom zgłębiać tajemnice przeszłości i inspirują do dalszego poznawania świata. #HistoriaWPraktyce #WycieczkaEdukacyjna #KrakowskieTajemnice 🏰📜