AKTUALNOŚCI

ZWYCIĘSKA POTYCZKA NASZYCH UCZNIÓW ZE STALĄ

W sobotę 25.02.2023 r. podopieczni naszego trenera i wychowawcy Pana Krystiana Żakowicza starli się na własnym terenie w sparingu ze Stalą Rzeszów. Potyczka zakończyła się zwycięstwem Białej Gwiazdy 2:0, a bramki dla zespołu z Krakowa zdobywali Michał Pałka i Alan Bąk.

Spotkanie to od pierwszych chwil przebiegało ze wskazaniem na gospodarzy, którzy aktywnie reagowali, dążąc do szybkiego przejęcia piłki na połowie rywali, co wyraźnie wybijało z rytmu zawodników z Rzeszowa. Z biegiem minut przewaga naszych uczniów stawała się coraz bardziej widoczna, a przeciwnicy zmuszeni byli grać według reguł dyktowanych przez Wiślaków. Wychowankowie Krystiana Żakowicza nie ustawali w poszukiwaniach dogodnych sytuacji pod bramką drużyny przeciwnej, jednak przez dłuższy czas ich próby nie przynosiły rezultatów. Pomimo dominacji po stronie graczy Wisły, rzeszowianie również nie składali broni, starając się przedrzeć w ich pole karne, lecz wciąż to piłkarze Białej Gwiazdy częściej gościli pod bramką drużyny z Podkarpacia. Wreszcie gospodarze dopięli swego, kiedy to Michał Pałka mocnym strzałem umieścił futbolówkę w siatce, otwierając wynik meczu.

Skuteczność gospodarzy

W drugiej połowie tempo meczu nie było już tak wysokie, a w poczynania obu ekip zaczęły wkradać się błędy, co wpłynęło na zaburzenie płynności gry. Wiślacy cierpliwie budowali akcje, chcąc podwyższyć swoje prowadzenie, ale zawodnicy Stali konsekwentnie bronili się przed atakami rywali. Rzeszowianie natomiast próbowali wziąć sprawy we własne ręce, by wreszcie odnaleźć drogę do bramki strzeżonej przez golkipera Wisły, jednak to gospodarze ponownie popisali się skutecznością, zdobywając kolejne celne trafienie, tym razem po uderzeniu Alana Bąka.

„Po tym sparingu mamy bardzo mieszane uczucia. Z jednej strony jesteśmy zadowoleni z realizacji zadań, jeśli chodzi o próby odbiór piłki na połowie przeciwnika, jednak z drugiej strony było sporo niedokładności w prostych sytuacjach, kiedy już tę piłkę posiadaliśmy. Uważam, że stać nas na większą płynność w konstruowanych akcjach, co powinno przełożyć się na większą kontrolę nad spotkaniem. Z naszej perspektywy było zbyt dużo zmian posiadania piłki i będziemy chcieli w najbliższym czasie poprawić się w tym elemencie.” – podsumował trener zespołu U-14, Krystian Żakowicz.

Wisła Kraków U-14 – Stal Rzeszów U-14 2:0 (1:0)
bramki dla Wisły: Michał Pałka, Alan Bąk

Wisła Kraków U-14: Adamiak – Zdeb, Łakomy, Krasek, Tracz – Mierzwa, Idziak, Leśniak – Pławiński, Przybyłko, Pałka oraz Koładka, Palider, Cichy, Kukuła, Szczepaniak, Hejmo, Bąk