AKTUALNOŚCI

Nasz Absolwent Eryk Daczewski z profesjonalnym kontraktem

Swój pierwszy profesjonalny kontrakt z Wisłą Kraków podpisał nasz były Uczeń Eryk Daczewski. Obrońca i kapitan drużyny CLJ U-17 parafował umowę obowiązującą do 30 czerwca 2026 roku. Porozumienie zawiera opcję przedłużenia o kolejny sezon.

Urodzony 14 grudnia 2007 roku Eryk Daczewski swoje pierwsze piłkarskie kroki stawał w drużynie Orła Piaski Wielkie Kraków, gdzie występował w drużynach kategorii wiekowej młodzika starszego i młodszego. Rok 2020 dla młodego defensora przyniósł przenosiny do Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków. Daczewski swoją przygodę z Białą Gwiazdą rozpoczął od występów w zespołach trampkarzy, a rok później zaliczył debiut na poziomie Centralnej Ligi Juniorów w ekipie U-15. W swoim pierwszym sezonie na tym szczeblu zagrał we wszystkich spotkaniach i trzykrotnie wpisał się na listę strzelców. Poprzednie rozgrywki przyniosły młodemu obrońcy pierwszy mecz dla zespołu CLJ U-17, w którym obecnie występuje, przywdziewając kapitańską opaskę. W aktualnym sezonie Daczewski na murawie zameldował się 24 razy i zdobył jednego gola.

Wsparcie i zaufanie

16-letni zawodnik wyraził swoje uczucia po podpisaniu pierwszej profesjonalnej umowy z Białą Gwiazdą. Obrońca zespołu CLJ U-17 określił również swoje najmocniejsze strony na boisku i krótko podsumował dotychczasowy okres spędzony w wiślackiej Akademii.

„Czuję się wspaniale. Ogromnie cieszy mnie możliwość podpisania profesjonalnego kontraktu z Wisłą Kraków. Ten moment jest dla mnie czymś naprawdę wyjątkowym. Dla takich chwil jak ta, ciężko pracuje na treningach. Jeśli chodzi o moje najmocniejsze strony na boisku, to myślę, że są nimi gra na małej przestrzeni i wprowadzenie piłki. W klubie jestem już od kilku lat i w tym okresie bardzo mocno się rozwinąłem. Czuję, że udało mi się zaliczyć duży progres” – mówi Daczewski.

Eryk Daczewski w swojej drużynie pełni rolę kapitana. Zapytaliśmy młodego defensora o to, co ta funkcja dla niego znaczy. 16-latek przewiduje, że jego zespół czeka dobra przyszłość.

„W roli kapitana czuję się bardzo dobrze. Wiąże się to z dużą odpowiedzialnością, ale jest to dla mnie ogromny zaszczyt, że mogę się w tej funkcji spełniać. Cieszy mnie to, że chłopaki wyrazili swoje zaufanie i wybrali mnie do tej roli. Nieustannie dostaje od nich wsparcie i bardzo to doceniam. Jestem przekonany, że w przyszłości nasz zespół jeszcze wiele osiągnie” – zakończył młody obrońca.

Eryku, gratulujemy i życzymy powodzenia!