U-16: Trening futsalu ze sztabem AZS UEK Kraków

Młode zespoły Białej Gwiazdy kontynuują przygotowania do rozgrywek ligowych, biorąc udział w rozmaitych aktywnościach. Nieco odmienną stronę futbolu mieli okazję poznać zawodnicy U-16, którzy uczestniczyli w treningu pokazowym futsalu zorganizowanym przez szkoleniowców AZS UEK Kraków.

Zawodnicy U-16 wraz z trenerem Mickaelem Wolskim, trenerem asystentem Bartłomiejem Zelkiem oraz koordynatorem drużyn U-16-U-13, Michałem Janią zostali zaproszeni przez prezesa AZS UEK Kraków Daniela Bukalskiego do udziału w treningu pokazowym futsalu. Zajęcia rozpoczęły się krótkim omówieniem, po czym chłopcy wspólnie z trenerami przeszli do części praktycznej. Pierwszym krokiem było przeprowadzenie rozgrzewki uwzględniającej ćwiczenia stricte futsalowe, następnie Wiślacy mieli okazje przygotować się do dalszych aktywności wspólnie z trenerem przygotowania motorycznego pracującym na co dzień z drużynami AZS UEK. Zaraz po tym realizowany był trening właściwy, w ramach którego zawodnicy mogli poznać elementy charakterystyczne dla dyscypliny, jaką jest futsal, natomiast całość zajęć zwieńczył krótki mecz.

„Jeszcze w grudniu ubiegłego roku spotkałem Daniela Bukalskiego nadzorującego sport w AZS UEK, z którym rozmawialiśmy na temat możliwości podjęcia wspólnej inicjatywy i połączenia dwóch właściwych dla nas ścieżek czyli piłki nożnej i futsalu. Ze strony klubu AZS UEK wyszła propozycja przeprowadzenia treningu futsalowego, z czego chętnie skorzystaliśmy. Bardzo cieszymy się, że mieliśmy okazję uczestniczyć w zajęciach organizowanych przez sztab szkoleniowy zespołu rywalizującego na szczeblu I Polskiej Ligi Futsalu. Myślę, że dla chłopaków było to ciekawe i wartościowe doświadczenie, ponieważ mogli poznać tajniki futsalu, spróbować swoich sił w nowej dyscyplinie i być może odnaleźć w tym pasję. Jesteśmy niezwykle wdzięczni za zaproszenie oraz poświęcony nam czas. Szczególne podziękowania kierujemy do AZS UEK w tym Daniela Bukalskiego oraz całego sztabu szkoleniowego, pod którego okiem mieliśmy okazję trenować” – powiedział koordynator drużyn U-16-U-13, Michał Jania.