AKTUALNOŚCI

Derby U-14: Wisła Kraków – Cracovia

Kolejny mecz kontrolny mają za sobą podopieczni trenera Przemysława Kamińskiego, którzy w niedzielne popołudnie spotkali się w Rącznej w derbowym pojedynku z Cracovią. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Spotkanie w pierwszej połowie meczu było dość dynamiczne i mocno wyrównane. Każda z ekip starała się realizować swoje założenia, dlatego zarówno jeden, jak i drugi zespół stwarzał sobie okazje bramkowe. Zawodnicy czuli jednak, iż był to mecz nieco inny niż zwykle, o niewątpliwie innym ładunku emocjonalnym, co powodowało, iż nie ustrzegali się prostych błędów. Dekoncentracja oraz brak skutecznego wykończenia wykreowanych akcji sprawił, że do przerwy nie padła żadna bramka.

Druga odsłona meczu ukazała podobne oblicze, jak przed przerwą. Mimo że Wiślacy ciągle dążyli do zdobycia bramki, to jednak brakowało kluczowych rozwiązań, i przede wszystkim zdecydowania, w okolicach pola karnego przeciwników. Z uwagi na to, że piłka ani razu nie znalazła się w siatce, zawodnicy Wisły zremisowali z rówieśnikami 0:0.

– Spotkanie być może nie obfitowało w spektakularne akcje bramkowe, jednak był to mecz walki, intensywnej pracy i niewątpliwie – jak to zwykle w pojedynkach derbowych bywa – dużych emocji. Zabrakło nam nieco determinacji oraz waleczności w kluczowych momentach, przez co ogromna szkoda, że nie potrafiliśmy przechylić szali zwycięstwa na naszą stronę – powiedział po meczu trener drużyny Przemysław Kamiński.

Cracovia – Wisła Kraków 0:0

Wisła Kraków U-14 (uczniowie klas 7-8): Dawid Krysa – Piotr Rzemiński, Kacper Mastalski, Jakub Seremet, Konrad Furman, Jan Lepak, Igor Benesz, Mateusz Kania, Milan Olej, Eryk Kulka, Bruno Skoczek oraz Bartłomiej Gaweł, Daniel Zdeb, Aleks Poparda, Mateusz Maszewski, Jakub Gierlach, Jakub Małek, Paweł Gołdyn