AKTUALNOŚCI

U-14: Remin z Legią

26 lutego 2022 nasi Uczniowie i jednocześnie zawodnicy rocznika 2008 udali się na kolejny mecz kontrolny – tym razem przeciwnikiem była Legia Warszawa. Mecz w regulaminowym czasie gry zakończył się remisem 1:1. Obie drużyny zdecydowały się rozegrać serię rzutów karnych, w których lepsi byli zawodnicy z Krakowa.

Pierwsze minuty gry dostarczyły kilku sytuacji, które zawodnicy Białej Gwiazdy mogli przekuć w postaci efektu bramkowego, jednak zabrakło przede wszystkim skuteczności. Z minuty na minutę gra wyrównała się, a spotkanie było zacięte pod każdym względem – taktycznym, fizycznym i wolicjonalnym. Po błędzie krakowskich defensorów drużyna Legii miała pod koniec pierwszej połowy rzut karny, jednak rywalom nie udało się go wykorzystać.

Druga odsłona przyniosła zmianę rezultatu, gdyż po rzucie rożnym piłkarze z Warszawy wyszli na prowadzenie. Końcówka spotkania to mocny pościg drużyny Wisły, aby odrobić straty, co przyniosło efekt w ostatniej minucie meczu – w sytuacji jeden na jednego faulowany w polu karnym został Bruno Skoczek, a rzut karny pewnie wykorzystał Milan Olej. Po końcowym gwizdku drużyny zdecydowały, iż chcą rozstrzygnąć mecz, dlatego rozegrano konkurs rzutów karnych. Po doskonałej interwencji Dawida Krysy i obronieniu jednej jedenastki, Wiślacy wrócili do Krakowa z wygraną 3:2.

– Zawodnicy od samego początku spotkania wykazali się ogromną koncentracją, realizacją założeń przedmeczowych, a na dodatek pokazali ogromny charakter, zmieniając losy meczu w końcówce. Mieliśmy jeszcze kilka problemów organizacyjnych w środkowej strefie boiska w fazie bronienia, więc niewątpliwie jest to element do pracy jeszcze w okresie przygotowań do rundy wiosennej – podsumował spotkanie trener drużyny Przemysław Kamiński.

Legia Warszawa – Wisła Kraków 1:1 (rz. karne 2:3)