Nasi Uczniowie (U-16) pokazują młodszym (U-8) jaki jest ten piłkarski Świat

W Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków, nie tylko doskonalimy umiejętności piłkarskie młodych talentów, ale także kładziemy nacisk na ich rozwój osobisty i odpowiedzialność. Ostatnio wprowadzona praktyka, w której zawodnicy z zespołu U-16, uczniowie naszego SMS-u wspierają treningi zespołu U-8, to kolejny krok w budowaniu planu B i alternatywnej drogi dla naszych młodych piłkarzy.

Treningi zespołu U-8 z udziałem starszych kolegów z zespołu U-16 okazały się być “strzałem w dziesiątkę”. Takie działanie nie tylko przynosi korzyści szkoleniowe, ale również wzmacnia więzi w Akademii oraz uczy zawodników ważnych wartości, takich jak odpowiedzialność i wzajemna pomoc.

„W treningach U-8 w ostatnich miesiącach uczestniczyli zawodnicy z rocznika 2008 z naszej Akademii, brali oni czynny udział w prowadzeniu zajęć. Młodzi Wiślacy są ogromnym wsparciem dla mnie jako pierwszego trenera, a dzięki nim organizacja zajęć oraz ich intensywność wzrosła niebotycznie. Dodatkowym plusem jest to, że zawodnicy U-8 mają okazję poznać starszych kolegów, którzy funkcjonują w Akademii od dawna” – mówi trener Bartłomiej Zelek.

To właśnie poprzez zaangażowanie starszych graczy, młodsi mają okazję poznać i inspirować się swoimi starszymi kolegami, którzy funkcjonują w Akademii od lat. Jest to niezwykle istotne, ponieważ buduje to silne więzi wewnątrz klubu oraz stwarza atmosferę wzajemnego wsparcia i zrozumienia. Praktyka ta pozwala również młodszym graczom spojrzeć na swoją przyszłość w Akademii z większą determinacją i zrozumieniem, widząc, jak inni osiągają sukcesy na wyższych szczeblach rozgrywek.

Nie tylko rozwijają się technicznie, ale również emocjonalnie, ucząc się pracy zespołowej i wspierając się nawzajem na każdym kroku. Wychowanie piłkarskie to nie tylko nauka dryblingu czy strzałów na bramkę. To również kształtowanie charakteru i uczenie się życiowych lekcji na boisku, które mogą być przydatne także poza murami stadionu. Dlatego inicjatywy takie jak ta, wprowadzająca interakcję między różnymi grupami wiekowymi, są nieocenione dla rozwoju młodych talentów.

“W Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków stawiamy na innowacyjne podejścia do szkolenia, a wprowadzenie współpracy między zespołami U-8 i U-16 to tylko jeden z przykładów. W ten sposób nie tylko kształtujemy przyszłych piłkarskich mistrzów, ale również budujemy silną społeczność opartą na wzajemnym szacunku i współpracy” – podsumował koordynator etapu U-12-U-7 Łukasz Walczak.