Bartosz Bąk pierwszym trenerem drugiej drużyny Wisły Kraków

Stanowisko pierwszego trenera zespołu rezerw Białej Gwiazdy objął Bartosz Bąk – nasz nauczyciel i trener. 28-letni szkoleniowiec w sztabie czwartoligowej drużyny pełnił dotychczas funkcję II trenera.

W sztabie szkoleniowym drugiego zespołu Wisły Kraków następują zmiany. Rolę trenera Mariusza Jopa, który swoją pracę będzie kontynuował przy pierwszej drużynie Białej Gwiazdy, przejmuje jego dotychczasowy asystent – Bartosz Bąk. 28-latek, legitymujący się licencją trenerską UEFA A, swoją przygodę w klubie z Reymonta rozpoczął w 2015 roku i od tamtego momentu prowadził kilka drużyn młodzieżowych w wiślackiej Akademii, m.in. U-14 czy CLJ U-15.

Pan Bąk ma za sobą również wartościowe szkolenia organizowane przez Europejskie Stowarzyszenie Klubów (ECA), podczas których nabywał wiedzę m.in. w akademiach Bayeru Leverkusen czy Interu Mediolan, a z końcem stycznia będzie on zdawał egzamin na kursie UEFA A Elite Youth. Latem ubiegłego roku został wybrany asystentem trenera Mariusza Jopa w reaktywowanym zespole rezerw krakowskiej Wisły, który obecnie zasiada na pozycji lidera małopolskiej JAKO IV Ligi.

Rolę asystenta nowego szkoleniowca będzie pełnił Aleksandr Mikhailov, który również od minionego lata pracuje w sztabie drużyny rezerw.

– Wisła ukształtowała mnie jako trenera, to mogę stwierdzić z pełną odpowiedzialnością. Wraz z pracą tutaj rosły moje kompetencje, zdobywałem kolejne stopnie licencji trenerskich, przechodziłem przez różnego rodzaju szkolenia, czy też miałem okazję przyjrzeć się jak funkcjonują inne kluby europejskie. Uważam jednak, że poza wszystkimi licencjami, certyfikatami itp. największy wpływ na mój rozwój miała grupa ludzi, jaką przez wszystkie lata tu poznałem – mówił o sobie nowy trener drugiej drużyny Białej Gwiazdy w wywiadzie w lipcu ubiegłego roku, który możecie przeczytać TUTAJ.

Trenerze, życzymy powodzenia w nowej roli!