AKTUALNOŚCI

Zwycięstwo naszych Uczniów (U-15) z KKP Koroną Kielce

Nasi Uczniowie (U-15) w niedzielne popołudnie podejmowali na własnym terenie ekipę KKP Korony Kielce w ramach 13. kolejki rundy wiosennej rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów. Piłkarze naszego trenera Krystiana Żakowicza pokonali gości 2:1, a bramki dla wiślackiej drużyny zdobywali Jan Szczepaniak i Alan Bąk.

Początek spotkania krakowian z kielecką ekipą miał nerwowy charakter. Goście zdołali stworzyć sobie kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki, głównie po zamieszaniu jakie tworzyło się w polu karnym Wiślaków. W dalszej części meczu to jednak Biała Gwiazda zyskiwała przewagę i dochodziła do głosu, zagrażając jednocześnie defensywie rywali. Wynik meczu został otwarty pod koniec pierwszej połowy, a stało się to za sprawą Jana Szczepaniaka, który wykorzystując dobre dośrodkowanie Przemysława Gołębia pokonał golkipera drużyny z Kielc strzałem głową.

Komplet punktów

Po przerwie obraz gry nieco uległ zmianie. Poirytowani straconą bramką do szatni goście ruszyli do ataku. Jednocześnie Wiślacy zaliczyli słabsze fragmenty swojej gry, a kielczanie skrzętnie to wykorzystali i po jednym z rzutów rożnych doprowadzili do remisu. Ekipa Białej Gwiazdy nie zamierzała jednak złożyć broni i cierpliwie rozgrywała piłkę, szukając swojej szansy. Ta nadarzyła się w końcówce spotkania, kiedy Mateusz Pałka dobrym dośrodkowaniem obsłużył wprowadzonego w drugiej połowie na boisko Alana Bąka, a ten zdobył zwycięskiego gola, zapewniając swojej drużynie komplet punktów.

„KKP jest rywalem, z którym gra się ciężko i wiedzieliśmy o tym już przed meczem. Jest to zespół, który bardzo często szuka dogrania w pole karne z każdej możliwej pozycji. Po słabym początku w tym aspekcie udało nam się mecz kontrolować i częściej sprowadzić piłkę do ziemi. Zdobyliśmy dwie bramki sposobem, jaki założyliśmy sobie przed meczem, za co z pewnością należą się słowa uznania dla chłopców, że konsekwentnie trzymali się planu i na koniec otrzymali za to nagrodę, zdobywając decydującą bramkę” – powiedział po meczu trener drużyny CLJ U-15 Krystian Żakowicz.

W najbliższą niedzielę ekipa CLJ U-15 rozegra swój ostatni pojedynek w tym sezonie. Przeciwnikiem graczy trenera Krystiana Żakowicza będzie Górnik Łęczna. Początek spotkania w Łęcznej zaplanowano na godzinę 12:00.

Wisła Kraków U-15 – KKP Korona Kielce U-15 2:1 (1:0)

Bramki dla Wisły: Szczepaniak, Bąk

Wisła Kraków U-15: Jakub Golonka (BR) – Przemysław Gołąb (72’ Michał Sobociński-Prokop), Kacper Kopijka, Radosław Krasek, Dawid Tracz (72’ Dawid Kubik) – Oliwier Kozak, Bartosz Wajda (70’ Patryk Cichy), Wiktor Maziarz (60’ Kacper Wolańczyk) – Mateusz Pałka, Jan Szczepaniak (50’ Alan Bąk), Michał Pałka (K) (60’ Piotr Hejmo)

Ławka rezerwowych: Patryk Stachura (BR)