11 Listopada 2022

Uczniowie Niepublicznej Szkoły Mistrzostwa Sportowego celebrują Narodowe Święto Niepodległości.

Listopad 1918 r. był w Europie czasem szczególnym. Wraz z kończącą się I wojną światową w przeszłość odchodził stary porządek. Trzy mocarstwa, które pod koniec XVIII w. dokonały rozbiorów I Rzeczypospolitej doznały klęski. Niemcy i Austro-Węgry przegrały wojnę, a carska Rosja upadła w wyniku rewolucji bolszewickiej. Na mapę naszego kontynentu powróciła Polska, odzyskująca niepodległość po trwającej ponad wiek niewoli.

Uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami świętowali tę symboliczną datę odzyskania niepodległości, odwiedzając Krakowski Rynek, Wzgórze Wawelskie oraz Plac Jana Matejki, na którym znajduje się marmurowa płyta Grobu Nieznanego Żołnierza.

Cieszymy się, że  w czasach, w których dominuje materialistyczne podejście do życia, nasza  Młodzież wykazuje zainteresowanie historią Polski oraz wojskowością praktykując postawy i zachowania patriotyczne.